Natúr és bio arcradírok - Love2smile
Natúr arcradírok: Minden terméket gondos szakértelemmel válogatunk, csak a megfelelő összetétel kerülhet be az áruházba! Ezekben a arcradírokban nem találsz SLS-t, SLES-t, parabéneket, triklozánt és BHT-t, de nem tartalmaznak mesterséges, vagy káros tartósítószereket és színezékeket sem.
A legjobb natúr és bio minőségű növényi alapanyagokból készült természetes arcradírok és peelingek egyaránt használhatóak száraz és zsíros bőrre is, mitesszerek, májfoltok és és szemölcsök ellen. Az arctisztítás egyik fontos eleme az elhalt hámsejtek eltávolítása, a bőrhámlasztás, ami gyógynövényes és gyümölcssavas összetevőjű termékekkel a leghatásosabb.
Természetes arcradírok kémiai és fizikai hámlasztásra
A bőrünk születésünktől fogva folyamatosan hámlik, még ha többnyire észrevétlenül is. Megújulóképességének köszönhetően a bőr sejtjei cserélődnek, a hámréteg felületéről lekopnak. Azonban ahogy idősödünk, a bőr regenerációja is lelassul. A bőrsejtek életciklusának elnyúlásával a bőrön lévő apró csomóktól, a milliáktól egyre lassabban tisztul meg az arcbőr. A környezeti hatások jelei tovább láthatóak a bőrön, a hegek, a pattanások nyomai, az öregségi foltok is egyre tovább észrevehetőek maradnak. Ezért egy bizonyos kor felett hámlasztással rásegíthetünk a bőr megújulási folyamatára: fizikailag tisztító arcradírral, vagy kémiai (gyümölcs)savas peelinggel.
A bőrradírozás során eltávolítjuk a bőr elhalt hámsejtjeit, így teret engedve az új sejtek képződésének, valamint a bőrt rugalmassá tevő kollagén termelésének. Az arcradír érett bőrre is jó hatással van, segít az eltömődött pórusok megtisztításában, egyúttal csökkenti a mélységüket, miképpen a ráncoknak is. Kapható arcradír zsíros bőrre is, itt a hangsúly a zsírcsomók, vagy keratincsomók (millia) felszínre hozásán, s eltávolításán van. Egy valóban hatásos arcradír pattanásos bőrre főleg a hegek és kisebb bőrsérülések, a pattanások nyomainak halványításában nyújt plusz segítséget
Otthoni bőrradírozásra, hámlasztásra mindenképpen érdemes természetes arcradírt használni, melyek összetétel gyengébb és biztonságosabb. A kozmetikusok által is használt hámlasztók erősebbek, hatásuk intenzívebb, az arcradírok viszont hosszabb távon fejtik ki hatásukat, jobban kímélik a bőrt és napi szinten használhatóak az arctisztítási és ápolási rutin részeként. Kémiai hámlasztó alkalmazásakor a különféle savas hatású összetevők (AHA, BHA, PHA) irritálhatják az érzékeny bőrt, így fokozottan figyelni kell a reakciókat. A kémiai hámlasztók bár savas hatásukkal gyakorlatilag lemarják a bőr elhalt hámsejtjeit, ám nagyon enyhe hatású gyümölcssavakat tartalmaznak, amik egyenletesebb és mélyebb hatást fejtenek ki. Bár sérüléseket nem okoznak a bőrsejteknek, mégis érzékenyebbé teszik a bőrt a kémiai hatás miatt, ezért mind a hámlasztás utáni hidratálásról, mind a fényvédelemről körültekintőbben kell gondoskodnunk.
Arcradír használatakor a bőr felső rétegének elhalt hámsejtjeit távolítjuk el, gyakorlatilag mechanikusan lecsiszoljuk az apróbb hegeket, egyenetlenségeket és bőrhibákat. Szemben a kémiai hámlasztók egy részével, nem teszik érzékenyebbé a bőrt, így például nem kell extra fényvédelemről gondoskodni az UV-sugarakkal szemben. Azonban az sem mindegy, hogy milyen szemcsékkel dolgozik egy arcradír, a mesterséges szemcsék gyakran hajlamosak apróbb karcolásokat, mikrosérüléseket okozni a hámrétegen. A mesterségesen előállított szemcsék ezen felül sokszor nem lebomló anyagból készülnek, így szennyezik az élővilágot. Ezzel szemben a természetes arcradírok növényi eredetű szemcséket, magörleményeket (pl. zab, mák) tartalmaznak, melyek apróbb, kerekebb és közel azonos méretű darabokból állnak. Egy ideális bőrradír arcra a natúr és bio minőségű összetevőkkel karöltve biztonságos arcradírozást nyújtanak.